Aktualności
Święto Wiatru Halnego
poniedziałek, 03 wrzesień 2018

W tym roku zachęceni przez Dyrektora Domu Kultury w Kozach postanowiliśmy wziąć udział w Święcie Wiatru Halnego, które odbyło się 30 września. Dzięki pomocy pana Dyrektora, który przygotował nam stelaż, wykonaliśmy ogromnych rozmiarów latawiec. Z uwagi na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę motywy na latawcu były patriotyczne. Dzieci malowały na latawcu, to z czym kojarzy im się ta rocznica, były więc flagi, godło, koziański platan i pałac, polskie bociany, kwiaty polne itp. Wszyscy bardzo zaangażowali się w te prace oraz uczestnictwo w samym wydarzeniu. Dzieci przybyły wraz z rodzicami i rodzeństwem, dlatego też nasza drużyna była najliczniejsza. Nasz latawiec wbrew obawom poszybował bardzo wysoko. Zdobyliśmy puchar i słodycze dla wszystkich dzieci. Zachęcamy do obejżenia fotorelacji z tego wydarzenia.

czytaj więcej
Wakacyjna podróż - Kraków
wtorek, 10 lipiec 2018

Na początku lipca wybraliśmy sie w kolejną podróż, tym razem do Krakowa. Celem naszej wycieczki był najpierw Wawel, potem podziemia Rynku.

Zawiedzanie Wawelu rozpoczęliśmy od najstarszej części tzw. Wawel zaginiony. Tam zobaczyliśmy ruiny pierwszych królewskich kuchni, narzędzia jakimi sie posługiwano, monety królewskie, ówczesne przybory toaletowe i inne. Potem zwiedzaliśmy komnaty królewskie, przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o przyjęciach dostojnych gości, ucztach oraz o arrasach. Dowiedzieliśmy się, że ekspozycje arrasów zmienia się co jakiś czas i że są ich 3 serie: Dzieje rajskie, Dzieje Noego, Dzieje wieży Babel.

Następnie przeszliśmy do skarbaca i zbrojowni. W skarbcu dzieci obejrzały miecz koronacyjny - Szczerbiec, złote ozdoby, naczynia, zbroje. Zbrojownia zachwyciła wszystkich: ogromne miecze, szable, sztylety, zbroje rycerskie, broń palna - to wszystko zachwycało, szczególnie chłopców. Na koniec ogladaliśmy ogromne armaty.

Po przejściu na Rynek, weszliśmy do podziemi. Tam przewodnik opowiedział nam jak natrafiono na \"podziemne miasto\". Widzielismy znalezione tam przedmioty użytku codziennego, biżuterię, monety itp. Dzieci obejrzały bajkę o tym jak powstał Kraków, zobzaczyły multimediale prezentacje przedstawiające dawne życie w mieście oraz zrekonstruowane chaty i stragany krakowskie.

Po zwiedzaniu mieliśmy jeszcze chwilę na zakup pamiątek. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do Kóz. To była bardzo ciekawa i inspirująca podróż.

czytaj więcej

Strona 1 / 34
Strona główna Aktualności Galeria Kontakt

Strona kojarzona ze słowami: świetlica kozy, placówka wsparcia dziennego